HAJDUK vs SLAVEN BELUPO 2:0 (13.kolo, HT Prva liga 19/20)

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

U subotnjem susretu 13. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka na Poljudu su svladali Slaven Belupo 2:0. Zadržali su time Splićani maksimalni domaći učinak. Ovo im je bila sedma pobjeda (iz sedam utakmica), a imaju i razliku pogodaka 16-1.

Hajduk je poveo već u 14. minuti kada je Caktaš lijepo proigrao Jaira, a brazilski nogometaš je u trku primio loptu i pospremio je u mrežu ispod gostujućeg vratara.

Dosta bolje je Hajduk otvorio utakmicu, zbio je suparnika na njegovu polovicu travnjaka te su Splićani kontrolirati ritam dvoboja. No, ostalo je sve na tom jednom pogotku, a početkom nastavka opasno je počeo prijetiti Slaven Belupo.

Kako se bližio kraj utakmice gosti su bili sve opasniji i otvorenije su napadali Hajduk, ali takvu su igru na kraju platili drugim primljenim golom. U 74. minuti Josip Juranović postavio je konačnih 2:0. Pritom se dogodila nevjerojatna situacija. Pogotku je prethodila odlična prilika Slaven Belupa koja nije završila izjednačenjem. No, polovica gostujuće momčadi, pa tako i vratar Ježina, slavili su pogodak i dok su oni slavili nešto što se nije dogodilo, Juranović je pogodio na prazna vrata.

HT Prva liga, 13. kolo: Hajduk – Slaven Belupo 2:0 (Jairo 14., Juranović 74.)