NOW LIVE

Crvena Zvezda-Milan 2:2 | Delije Pyroshow Before Match | Spektakularna Delija Zvezde – Milanom

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Crvena Zvezda- Milan 2:2 – Delije.
Delije (Crvena Zvezda Fans) PyroShow Accompanied players before match Crvena Zvezda vs AC Milan 2:2 In Europa League 2020/2021 » Round of 32.

//CRVENA ZVEZDA – MILAN 2:2, Milan Pavkov još jednom evropskom prvaku trese mrežu
PAVKOV JE HEROJ MARAKANE! Zvezda u nestvarnom meču, s igračem manje, šokirala Milan u 94. minutu!
Fudbaleri Crvene zvezde su u fantastinom prvom meču meč šesnaestine finala Lige Evrope odigrali 2:2 (0:1) s Milanom, uz gol rezerviste Milana Pavkova u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. A čak i da tog gola nije bilo, po svemu viđenom u nestvarnom susretu na “Marakani”, ekipa Dejana Stankovića, koja je na kraju igrala s desetoricom, em ima razloga za ponos, em joj sada nadu u čudo na “San Siru” sledećeg četvrtka niko ne može oduzeti.
Ima nečeg posebnog u megdanima ova dva bivša evropska prvaka. I ona čuvena magla, i odluka UEFA da pusti Milan “na Zvezdu” (i ostatak Evrope) iako je bio kažnjen zbog nameštaljki, a i sada je sve bilo sve samo ne obično.
Jer, kako drugačije objasniti dva poništena pogotka u prvih 12 minuta, pa dve fantastične odbrane sjajnog Donarume, a onda i autogol, sve to u prvom poluvremenu? A i drugo je bilo i te kako ispunjeno dešavanjima. Kad se dogode dva penala, isključenje i gol u 94. minutu, to onda ne spada u obične, niti mečeve za zaborav.
Upravo je on imao i dve sjajne prilike, ali mu je Đanluiđi Donaroduma najpre nogom odbranio šut u situaciji 1-na-1, a onda i majstorski reagovao prilikom Ivanićeve “bombe” s distance nešto kasnije.

Ono se, međutim, završilo vođstvom rosonera, jer je u 43. minutu Kastiljeho centirao iz desnog dela kaznenog prostora, lopta je prošla ispod noge Degeneka koji ga je čuvao, ali je na nju natrčao Pankov i ugurao je u mrežu domaćih.
Na predah se otišlo uz 9:5 za Zvezdu u šutevima, uključujući i Milunovićev u 45. minutu iz okreta, koji je za malo bio neprecizan. Ipak, više od toga, defanzivac će žaliti zbog žutog kartona usled kog neće moći da igra u revanšu.
Žalili su potom i njegovi saigrači. Jer, usled velike ofanzive na startu drugog poluvremena, u okviru koje su i izborili penal kada je Romanjoli igrao rukom prilikom šuta Falćinelija koji je bio u padu, što je Kanga iskoristio za 1:1 u 52. minutu, desio im se prvi od nekoliko šokova.
Od tog, 60. minuta, dotad prilično impresivna igra srpskog šampiona usporila je, ali ne previše, iz “četvrte” u treću brzinu, ali šansi za promenu rezultata je i dalje bilo. Malo više pred Borjanom, ne baš spektakularnih, a i pred Donarumom, kog su u završnici meča napadali i rezervisti poput Pavkova i Bakajokoa. Ipak, mreže se više nisu tresle sve do 94. minuta, a onda su roso-neri doživeli poslednji šok – Kanga je izveo korner s desne strane, Pavkov se idealno postavio i savršeno skočio, a onda glavom na maestralan način matirao Donarumu, poravnavši na 2:2.

// VEČERAS JE MARAKANA “GORELA”: Spektakularna baklja Delija kao podrška fudbalerima Zvezde pred meč sa Milanom! Fenomenalna podrška Delija Zvezdi pred Milan
Navijači Crvene zvezde spektakularno su večeras najavili meč protiv Milana okupljanjem i “pirotehnikom” posle treninga fudbalera na pomoćnom terenu stadiona Rajko Mitić.
Nekoliko stotina “Delija” došlo je da podrži izabranike Dejana Stankovića, a okačen je i transparent na kome je pisalo: “Večerašnja buka jača je od sutrašnjeg muka”.
Bakljada podrške pred duel sa Milanom
Crvena zvezda će sutra u 18 časova i 55 minuta dočekati Milan bez prisustva gledalaca, stoga su se Delije potrudile da pulenima Dejana Stankovića daju vetar u leđa na poslednjem treningu pred veliki duel
Gorelo nebo nad Beogradom večeras, Delije spektakularno ispratile igrače na Milan
Čulo se do Medaka, Bulbudlera, Zvezdare, Vračara… Mnogi Beograđani su se večeras zapitali kakva to buka i galama odzvanjaju srpskom prestonicom.
Epicentar je bio na pomoćnom terenu stadiona Rajko Mitić.
Organizovani navijači Crvene zvezde su došli da posle treninga isprate svoje ljubimce na megdan Milanu u sutrašnjem duelu Lige Evrope. Nekoliko stotina Delija je pesmom, bubnjevima i pirotehnikom dalo podršku izabranicima Dejana Stankovića pred toliko čekani okršaj sa sedmostrukim prvakom Evrope.
Navijača sutra neće biti na Marakani zbog dobro poznatih okolnosti sa korona virusom, ali su se navijači i na ovaj način potrudili da pojačaju adrenalin Zvezdinim fudbalerima.
Odličan motivacioni govor imao je i kapiten crveno-belih Milan Borjan, koji je obećao da će on i njegovi igrači ostaviti srcene na terenu i da će se boriti kao lavovi.